slider
پردیس گردشگری هفت اقلیم یزد

ثبت نام آغاز شد

slider
پردیس گردشگری هفت اقلیم استان یزد

برگزار کننده دوره های کوتاه مدت گردشگری و هتلداری

Foto

با توجه به ضرورت فراگیری و آشنایی با مهارت های مختلف گردشگری و هتلداری، پردیس گردشگری هفت اقلیم به فراخور نیاز تشکل های گردشگری استان یزد، کارگاه های مختلف آموزشی را برگزار می کند که از طریق همین سایت اطلاع رسانی می شود.

بازدید های آموزشی دوره های مختلف به صورت داخل استان و خارج استانی و با توجه به سرفصل های دوره ها و نیازهای آموزشی فراگیران برگزار می شوند.این بازدید ها هم در حیطه تاریخی-فرهنگی و هم در حیطه طبیعت گردی می باشند.

اعتقاد بر کاستن فاصله بین تئوری و عمل باعث شده است تا اساتید دوره های مختلف شرکت هفت اقلیم از بخش دانشگاهی و خصوصی انتخاب شوند با توجه به تخصص و رشته دانشگاهی مدیران مجموعه، سرکار خانم دکتر مریم صداقت و جناب آقای دکتر مرتضی بذرافشان تلاش شده است تا از بهترین اساتید در این راستا استفاده شود.

شرکت پردیس گردشگری هفت اقلیم مجری استانداردسازی واحدهای گردشگری( هتل ها، متل ها، مهمانپذیر ها، هتل آپارتمان ها و سایر واحد های اقامتی) در استان یزد می باشد.

  1. لینک دوره آموزشی راهنمای ایرانگردی و جهانگردی            منابع امتحانی
  2. لینک دوره آموزشی مدیریت فنی بند ب                           منابع امتحانی
  3. لینک دوره آموزشی  راهنمای طبیعت گردی                      منابع امتحانی
  4. لینک دوره آموزشی راهنمای زمین گردشگری                    منابع امتحانی
  5. لینک دوره آموزشی صدور بلیت بند الف
  6. لینک دوره آموزشی مدیریت تاسیسات در گردشگری          منابع امتحانیقوانین دوره های آموزشی کوتاه مدت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور

به منظور اخذ گواهینامه کلیه فراگیران لازم و ضروری است، به نکات آموزشی توجه کنند

شرایط و قوانین جهت ثبت نام:

·متقاضی می بایست حداقل لیسانس یا دانشجوی سال آخر لیسانس باشد. به منظور ارسال پرونده تحصیلی جهت صدور گواهینامه، مدرک اصلی / گواهینامه موقت پایان دوره تحصیلات لیسانس و یا گواهی ضمن خدمت آموزش پرورش را ارائه دهد. اگر متقاضی، درحال تحصیل باشد حداقل به مدت 1.5 سال فرصت دارد تا مدرک مورد نظر را به موسسه تحویل دهد در غیر اینصورت در صورت ثبت نام و گذراندن همه مراحل آموزشی، با اتمام مهلت اعلام شده پرونده فراگیر باطل است و می بایست مجدد فرایند ثبت نام و آموزشی را آغاز کند.

·داشتن کارت ملی لازم و ضروری است. از پذیرش متقاضیان با تابعیت کشوری دیگر(غیرایرانی) معذوریم.

·در صورتی که رشته دانشگاهی متقاضی یکی از رشته های گردشگری و جهانگردی و یا رشته جغرافیا با گرایش روستایی باشد، این امتیاز را خواهند داشت که به صورت غیر حضوری با شهریه    ثبت نام کنند که در ادامه قوانین آموزشی این دست از فراگیران ذکر خواهد شد. لازم به ذکر است درصورت درخواست شرکت در دوره ها به صورت حضوری قوانین آموزشی نیز بر اساس قوانین مرتبط با فراگیران حضوری در نظر گرفته می شود.

·سایر فراگیران با رشته های غیر مرتبط با گردشگری لازم و ضروری است در کلیه کلاس های آموزشی به صورت حضوری شرکت کنند و قوانین آموزشی این دست از فراگیران متفاوت خواهد بود.

·فراگیران رشته های غیر مرتبط صرفا می توانند به صورت همزمان در یک ترم دوره های مدیر فنی و طبیعت گردی را شرکت کنند ولی امکان ثبت نام در دوره فرهنگی و مدیر فنی به دلیل تداخل زمانی ازمون جامع نمی باشد.

·فراگیران رشته های مرتبط تنها می توانند در دوره های آموزشی فرهنگی و مدیر فنی به صورت غیرحضوری ثبت نام کنند و دوره طبیعت گردی و ژئوتوریسم برای کلیه رشته ها حضوری است.

 

 

 

قوانین آموزشی فراگیران کلیه دوره های آموزشی

·مهلت آموزشی کلیه فراگیران در تکمیل فرایند آموزشی(ارائه مدارک و اخذ نمرات قبولی) به مدت 1.5 سال از زمان ثبت نام ایشان می باشد. در غیر این صورت پرونده ایشان از نظر موسسه و سازمان باطل خواهد شد.

فراگیران حضوری:

·فراگیران ضمن شرکت در کلیه کلاس های آموزشی می بایست در آزمون های داخلی که به صورت (شفاهی یا کتبی) برگزار می شود، حداقل نمره 12 را اخذ فرمایند و در صورت غیبت در کلاس و یا در آزمون لازم و ضروری است ترم آینده بدون پرداخت هزینه ای شرکت فرمایند و در صورت گذشت 1.5 سال مجدد میبایست اقدام به ثبت نام فرماید.

·صرفا فراگیران حضوری دوره مدیریت فنی بند ب لازم است دوره کاروزی حداقل 60 ساعت را بگذرانند.

·شرط قبولی در آزمون جامع، معدل بالای 12 و هر درس می بایست نمره بالای 10 را اخذ کنند این قانون صرفا برای فراگیرن حضوری اعمال می شود.

فراگیران غیرحضوری:

·فراگیران رشته های مرتبط در صورت ثبت نام به عنوان فراگیر غیرحضوری، نیازی به شرکت در کلاس های آموزشی و آزمون های داخلی موسسه نیست و صرفا می بایست در آزمون جامع دوره مربوطه و مصاحبه زبان عمومی شرکت کنند. قوانین آموزشی این دست از فراگیران اخذ نمره بالای 12 صرفا درس زبان تخصصی و معدل بالای 12در آزمون جامع گردشگری لازم است.

·صرفا فراگیران غیرحضوری دوره مدیریت فنی بند ب لازم نیست دوره کاروزی حداقل 60 ساعت را بگذرانند.

توجه: فراگیران کلیه دوره های آموزشی به صورت (حضوری یا غیرحضوری) لازم است در مصاحبه زبان عمومی دوره مربوطه که در طول ترم برگزار خواهد شد شرکت کنند و نمره قبولی در این آزمون حداقل 12 می باشد.

 

قوانین آزمون جامع:

·آزمون جامع گردشگری در سال دو بار در ماه های شهریور و اسفند برگزار می شود و با توجه به تاریخ ثبت نام فراگیر،اولین آزمون جامع ایشان در یکی از ماه های مذکور است و لازم است با اعلام زمان ثبت نام سامانه ای آزمون جامع edutourism.ichto.ir، فراگیر با ثبت نام در سامانه، کارت ورود به جلسه امتحان را اخذ فرماید.

·کلیه فراگیران این فرصت را دارند از زمان ثبت نام در سامانه آزمون جامع و اخذ کارت ورود به جلسه، 3 بار متوالی فرصت دارند در آزمون جامع دوره مربوطه شرکت کند و دروسی که نمره قبولی را اخذ نفرمودند در دو دوره دیگرجبران فرمایند. (توجه: درصورت غیبت در مرحله دوم، با وجود عدم ثبت نام سامانه ای، فرصت دوم خود را از دست داده اند و تنها مرحله سوم اخرین فرصت می باشد و در صورت عدم قبولی بعد از سه بار متوالی، فراگیر باید در صورت تمایل مجدد ثبت نام و فرایند آموزشی را آغاز کند و پرونده آموزشی ایشان از نظر موسسه و سازمان باطل خواهد شد).

·در زمان ثبت نام سامانه ای فراگیران می بایست نسبت به کلیه اطلاعاتی که ثبت می کنند توجه فرمایند.

·فراگیران در انتخاب نوع زبان می بایست دقت لازم را داشته باشند چراکه بعد از اعمال تایید، در صورت عدم قبولی در مصاحبه زبان و یا ازمون جامع این درس، امکان تغییر در سامانه به هیچ عنوان نمی باشد و نسبت به اخذ نمره قبولی تا انتهای مهلت اعلام شده مسئولیت دارد. (منظور از نوع زبان: زبان فارسی/انگلیسی/فرانسه و ....)

·لطفا مدارکی که در ذیل اعلام خواهد شد در هنگام ثبت نام سامانه ای در اختیار داشته باشید.

1.     اسکن مدرک تحصیلی/ گواهی موقت / نامه اشتغال به تحصیل یا ضمن خدمت ویژه آموزش و پرورش

2.     اسکن صفحه اول شناسنامه واسکن کارت ملی

3.     اسکن عکس پرسنلی با زمینه سفید و رعایت شئونات اسلامی و لباسی مناسب

4.     فراگیر می بایست ضمن ثبت اطلاعات در 6 مرحله، گزینه درخواست شرکت در آزمون جامع را فعال کند و 3 مرحله ارائه شده را تکمیل فرماید.

5.     در انتها با دریافت یک کد رهگیری در انتظار تایید از سوی موسسه مربوطه می باشد و با شرط تکمیل مدارک پرونده تحصیلی و تسویه شهریه تایید شده و در انتظار تایید از جانب استان می باشید و بعد از دریافت پیامی مبنی بر تایید از سوی استان بلافاصله به سامانه مراجعه فرموده و نسبت به پرداخت وجه آزمون جامع اقدام فرمایید. لازم به ذکر است عدم انجام مرحله پرداخت و عدم دریافت پیامک تایید پرداخت از سوی فراگیر به منزله نقض در ثبت نام می باشد.

6.      اخرین مرحله ثبت نام اخذ کارت ورود به جلسه فراگیر می باشد.